Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole

Stalo se ve škole

Štítky:

Dětský sportovní den

V úterý 1.6. jsme sportem oslavili Mezinárodní den dětí. Sportovního dopoledne se aktivně účastnili téměř všichni žáci ZŠ. Mohli si vybrat ze tří disciplín – štafetový přespolní běh, vybíjená, kopaná. Další možností bylo zúčastnit se her jako je  petanque, badminton, frisbee, …… .

Publikováno 9. 6. 2021 10:47

Cesta za pokladem

Na den dětí, 1. června, se žáci 2.B vydali na Cestu za pokladem. Při putování a hledání pokladu dostávali písmena, která jim ukrývala, co mají hledat. Nakonec se cestou necestou dostali až na hřiště do Křovic.

Publikováno 9. 6. 2021 10:37

Výuka hudební výchovy hravě v 6.A

Všichni na II. st. čekáme, až zase budeme moci zpívat. Tak zatím bubnujeme, tancujeme, posloucháme a relaxujeme. Už se těšíme, až si zase zazpíváme.

Publikováno 9. 6. 2021 8:44

Preventivní programy

2. června proběhly na I. i II. st. ZŠ F. Kupky v rámci prevence besedy se žáky zaměřené na různá nebezpečí.

Publikováno 9. 6. 2021 8:42

Den dětí 1.A, 1.B, 3.A

Mezinárodní den dětí jsme společně oslavili na hřišti v Křovicích. Žáci 3. A připravili pro své mladší kamarády různá stanoviště. Prvňáčci ve trojicích plnili úkoly a odměnou jim byl krásný diplom na památku a malé sladkosti na stanovištích.

Publikováno 9. 6. 2021 8:38

Výlet 3.A k rybníku Drňáku

V pátek 28. května jsme se vydali na cestu k rybníku Drňáku. Cestou jsme plnili několik úkolů, zahráli si pár her, ale hlavně jsme spolu strávili nějaký čas mimo školní třídu. Dozvěděli jsme se, co nám okolo Dobrušky roste na polích a lukách. U Drňáku jsme pak zkoumali ekosystém rybníka, hledali jsme rostliny, které okolo něj rostou a dokonce jsme viděli i pár zvířat. Cestou zpátky jsme se zastavili na zmrzlinu a u školy jsme zjistili, že jsme ušli krásných 9 km.

Publikováno 31. 5. 2021 9:14

Čarodějnice a čarodějové v 1. A

Netradiční online výuku jsme si užili i v 1. A. V pátek 30. dubna jsme si připomněli tento lidový zvyk a proměnili se v čarodějnice a čaroděje. Všem to moc slušelo! Čarovali jsme kouzelnickou hůlkou, použili zaklínadlo a zatančili jsme si na čarodějnou písničku. Hned nám to učení šlo lépe!

Publikováno 28. 5. 2021 12:23

Učíme se v přírodě

V pondělí 25. 5. 2021 jsme se s prvňáky vydali na pěší výlet do Valského údolí. Po distanční výuce to byla velmi příjemná změna. Cestou jsme pozorovali jarní přírodu. V divadle jsme četli a plnili úkoly z pracovního listu. Zbytek času jsme využili ke hrám a utužování kolektivu.

Publikováno 28. 5. 2021 12:18

Letní výzva - přihláška

Závazná přihláška k Letním kempům. Zájemci tuto přihlášku vyplní do 05. 06. 2021 a odevzdají do schránky školy s nápisem Letní kemp.

Publikováno 26. 5. 2021 14:14

Kariérové poradenství on-line

Dne 20. května se žáci našich 8. tříd zúčastnili on-line vysílání Úřadu práce z Hradce Králové. Byli prostřednictvím videí a rozhovorů seznámeni s některými méně známými profesemi v technických oborech a ve zdravotnictví. Vysílání se zúčastnili žáci škol z celého kraje.

Publikováno 26. 5. 2021 7:50