Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole

Stalo se ve škole

Štítky:

Včela a její kamarádi

Víte, že 20. května byl světový den včel? V naší třídě jsme si vzpomněli na projektový den.  Dozvěděli jsme se, že včela je nejdůležitějším žijícím tvorem na světě. Včelí říše se nám představila hravou formou. Abychom se něco zajímavé- ho dozvěděli, museli jsme vyřešit různé úkoly.

Publikováno 26. 5. 2021 7:48

5. A v Oboře Opočno

Datum konání: 18. 5. 2021

V úterý 18.5. jsme vyrazili na výlet do obory v Opočně. Celkem jsme ušli asi 7 km. Sledovali jsme úžasná zvířata (jeleny, srnky a muflony), viděli jsme i mnoho stromů, keřů a dalších darů matky přírody.

Publikováno 20. 5. 2021 18:34

Výroba čarodějnic ve 3.B

Datum konání: 29. 4. 2021

Ve čtvrtek dne 29.4. jsme si vytvořili ve třídě skupiny, někdo pracoval i  sám a pustili jsme se do výroby čarodějnic. Byly různých velikostí - z látek, sena, proutí a jiných materiálů. Vystavili jsme je na chodbě, paní učitelky a asistentky výrobky obodovaly a určily pořadí. Nebyl to lehký úkol, protože se čarodějnice opravdu povedly. V pátek už byly vidět za okny jídelny, kde si je mohli prohlédnout ostatní žáci školy, ale i kolemjdoucí si připomněli tradici pálení čarodějnic. Žáci III.B

Publikováno 20. 5. 2021 18:28

Letní výzva

Hry, soutěže, pohybové aktivity, stmelení týmu a soudržnosti. Podpora tvorby a kreativity, "oprášení" učiva a příprava na nový školní rok. Objevování úžasu, údivu a zaujetí pro výuku.

Publikováno 20. 5. 2021 18:26

Hodina ruského jazyka on-line

Datum konání: 20. 5. 2021

Pro žáky 9. ročníků, kteří se učí ruštinu, jsme využili nabídku Ruského centra PDF MU v Brně na ukázkové online hodiny. Tématem bylo jídlo, zdravé a nezdravé potraviny, ruské menu.

Publikováno 20. 5. 2021 18:14

2.A: Učíme se venku!

V úterý 11. května jsme využili krásného počasí a vydali se na procházku Valským údolím, kterou jsme zakončili v areálu Přírodního divadla Val. Školní lavice jsme vyměnili za lavičky ve stínu stromů a jako počítadlo nám posloužily všudypřítomné pampelišky.

Publikováno 14. 5. 2021 7:47

Sportovní jaro se ZŠ Fr. Kupky - úvod

Víš, jak dlouhé jsou hranice ČR?

Publikováno 7. 5. 2021 14:01

Čarodějnický rozlet

Čarodějnice se každý rok slétají do Dobrušky oslavit svůj svátek. Letos kvůli pandemické situaci nemohly najít společné místo k oslavě. A proto létají městem, schovávají se v ulicích a vykukují z výloh a oken zdejších budov. Jsou malé i velké, tlusté i hubené, veselé i zlověstné.

Publikováno 7. 5. 2021 11:28

Sportovní jaro se ZŠ Fr. Kupky

V půlce dubna se na naší škole rozběhla akce, kdy se chceme pokusit společně obejít, oběhnout nebo objet naší republiku kolem dokola. Znamená to absolvovat více než 2326 km. Postupně se do projektu zapojilo více než sto účastníků – žáků i učitelů – a další jistě přibudou.

Publikováno 7. 5. 2021 11:23

Čarodějnice v 1. B

V pátek 30. dubna 2021 jsme měli při distanční výuce v 1. B „čarodějnickou výuku“. Většina žáčků se k počítačům proměnila v ježibaby či čaroděje a také paní učitelku nemohl někdo ani poznat. Společně jsme si připomněli tento lidový zvyk a během výuky nás čekala různá kouzelná překvapení. Večer pak každý podle svého oslavil „čarodějnice“ a opekl si na ohýnku různé dobroty. Pojďte se s námi podívat, jak jsme se krásně vymódili J a jak jsme tento den či víkend prožili s rodinou či přáteli …

Publikováno 6. 5. 2021 21:55