Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Čtenářské dílny

Čtenářské dílny

Od letošního školního roku se v osmých ročnících naší školy začal vyučovat nový předmět s názvem ČTENÁŘSKÉ DÍLNY. Úkolem tohoto předmětu je ukázat žákům, že čtení nemusí většině přinášet jen útrapy spojené s povinnou četbou, ale že i oni sami se mohou zapojit do vzniku příběhu. Prvních několik hodin jsme se zaměřili na teorii. Žáci poznali techniky čtení – skimming, scanning apod., čtenářské strategie – předvídání, usuzování, shrnování a v neposlední řadě se seznámili i s metodami kritického myšlení. Vše probíhalo spíše hravou formou, aby práce žáky bavila.  Posléze jsme přistoupili k psaní vlastních příběhů a k projektům zaměřeným na výročí našich i světových osobností literatury.

Ivona Průšová