Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Florbal hrají i mladší holky

Florbal hrají i mladší holky

Poslední školní den před podzimními prázdninami, čili v úterý 25. 10. 2022, proběhlo v naší školní tělocvičně okresní kolo ve florbale dívek kategorie III - dívky ze 6. a 7. ročníku. Vzhledem k postavení nové sportovní haly na ulici Pulická to byla jedna z mála příležitostí, kdy se mohly žákyně naší školy představit vyloženě v domácím prostředí. Účast byla nakonec velmi nízká, což je nám moc líto, ale přesto jsme udělali vše pro to, abychom důstojně uspořádali turnaj, na který se bude dlouho vzpomínat.

Naše holky toho spolu mnoho nenatrénovaly a to bylo bohužel především v prvním zápase hodně znát. Výsledku také nepomohlo, že jsme se v úvodním utkání turnaje střetli se zjevně nejsilnějším družstvem ze ZŠ Masarykova z Rychnova nad Kněžnou. Tento zápas jsme prohráli nejvyšším rozdílem celého turnaje 7:1, ale skvělé bylo, že jsme si z vlastních chyb vzali ponaučení a v dalším průběhu turnaje jsme již byli jen lepší a lepší. Obě následující utkání, jak se ZŠ Skuhrov nad Bělou, tak se ZŠ Javornická z Rychnova nad Kněžnou, jsme vyhráli shodně 3:1 a v celkové tabulce turnaje jsme obsadili krásné druhé místo.

Všem hráčkám patří velký dík za vzornou reprezentaci školy na okresní úrovni. Další dík patří i ostatním žákům naší školy, kteří postupně přicházeli podpořit všechny hráčky svým fanděním.

Na konci turnaje nastala velmi specifická situace, kdy družstva ZŠ Skuhrov nad Bělou a ZŠ Javornická měla naprosto shodnou bilanci zápasů a o jejich pořadí musely rozhodnou závěrečné samostatné nájezdy, které byly skvělým vyvrcholením celého turnaje.

Konečné pořadí turnaje:

1. ZŠ Masarykova Rychnov nad Kněžnou

2. ZŠ Františka Kupky Dobruška

3. ZŠ Skuhrov nad Bělou

4. ZŠ Javornická Rychnov nad Kněžnou

Toto pořadí pro nás nakonec bylo takovou malou výhrou, protože vítězné družstvo ZŠ Masarykova vedl jako trenér Mgr. Pavel Cindr, ještě v loňském školním roce učitel na naší základní škole. Toho využilo mnoho našich žáků, kteří se s oblíbeným učitelem po delší době rádi pozdravili.

Závěrečného vyhlášení se k naší všeobecné radosti zúčastnila také paní řiditelka Mgr. Bc. Alena Bačíková MBA, která dekorovala všechny hráčky a celý turnaj tím ukončila.