Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > LVVZ 2022 - 7. ročník - pondělí

LVVZ 2022 - 7. ročník - pondělí

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom Vás seznámili s průběhem našeho lyžařského výcviku, pro dnešek se dnem prvním.

Zahájili jsme ještě za tmy, ale to jistě víte, jelikož se toho většina z Vás osobně účastnila. Po provedení nezbytných administrativních úkonů jsme se nakonec úspěšně nalodili do připraveného busu od pana Jarkovského a vyrazili jsme za neopakovatelnými zážitky dnů příštích. A první zážitek přišel naprosto nečekaně na čerpací stanici v Králíkách, kde hlavně našim děvčatům zpříjemnil nutnou přestávku sám Tomáš Klus. Celá cesta proběhla v souvislosti s předešlými kurzy naprosto hladce a cca po 2 hodinách se před námi objevila malebná scenérie Jeseníků (byť zlehka zakrytá mlhou) a v jejím středu, cíl naší cesty, penzion PAVEL.

Po trochu hektickém přivítání, jsme se za pomoci vždy vstřícných instruktorů pohodlně ubytovali, dobře najedli a připravili na první kontakt se svahem. Došlo k nezbytnému rozčlenění kurzistů do družstev dle schopností a pro zbytek dnešního nevšedního dne jsme se již vrátili do útrob našeho přechodného domova. V mezičase se ochotná pedagožka jala vyřešit problémy roztržitých dětí a vyrazila do víru „skoro“ velkoměsta dokoupit zapomenuté maličkosti (např. kartáček na zuby, pantofle apod.).

Po večeři proběhla zábavná taškařice, kdy instruktoři dražili ztráty a nálezy, kterých bylo překvapivě mnoho, kdy vyvolávací cenou bylo umělecké vystoupení v libovolném oboru, které se však bohužel většinově zvrhlo v deklamaci básní pochybného vyznění, ale všichni jsme se dobře pobavili.

Den byl zakončen standardy, jako jsou přednáška o bezpečnosti a jiných důležitostech a „divá zvěř“ byla uložena k odpočinku.