Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Okresní kolo v přespolním běhu družstev – Solnice 21. 9. 2022

Okresní kolo v přespolním běhu družstev – Solnice 21. 9. 2022

21.9.2022

Ve středu 21. 9. 2022 se 36 žáků a žákyň naší školy zúčastnilo okresního kola v přespolním běhu družstev. Přepravu tam i zpět nám opět zajistil autobus od pana Jarkovského, za což mu patří náš dík. Počasí bylo bohužel, jako již tradičně v tomto termínu, dosti nepříznivé, ale naštěstí alespoň nepršelo. Nálada dětí byla od rána poměrně dobrá, i když při uvědomění si náročnosti tratě na místě tak trochu poklesla.

Na tuto akci jsme necestovali s přehnanými ambicemi, ale jako vždy jsme se chtěli poprat o co nejlepší výsledek. Soutěžící byli rozděleni do jednotlivých kategorií podle věku a pohlaví a šlo se na věc. Jako první vyrazily na trať nejmladší dívky ze 4. a 5. ročníku. Všechny naše žačky bojovaly, jak to jen šlo, a výsledem bylo krásné druhé místo Emy Leštínské a také celého družstva naší školy. Pak už šlo vše v rychlém sledu a krátce po poledni bylo hotovo. V dalších kategoriích již naše výsledky bohužel zdaleka nebyly takové, jaké bychom si přáli, ale účastníkům v žádném případě nemůžeme upřít jejich snahu o co nejlepší výsledek.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem pedagogům, kteří se podílejí na přípravě našich žáků a jmenovitě také Ladě Vozdekové, která s námi na soutěži byla a svou obětavou prací, entuziasmem a věčně dobrou náladou všechny soutěžící podporovala a motivovala je k co nejlepším výkonům. Mgr. Robert Šebek