Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Se 2. B do rodného města Fr. Kupky

Se 2. B do rodného města Fr. Kupky

Cestou cyklostezkou jsme se na školní výlet vydali do Opočna. A proč zrovna sem? Protože naše škola nese jméno Fr. Kupky a letos uplynulo 150 let od jeho narození. Dne 26. června se zde zahajuje Festival Františka Kupky.

Po cestě jsme si krásně zazpívali a dokonce i zaběhali. Počasí nám přálo a my jsme se těšili hlavně na opočenskou zmrzlinu, která nás pěkně osvěžila. I malá sprška z nebe nechyběla. Pěší zónou jsme došli k rodnému domku Fr. Kupky, pokračovali jsme na zámek, do parku a zpět na náměstí. Tady se nám představil pán z Poštouny U Maxmiliána a dětem věnoval mapku historické části Opočna. Na památku jsme se s ním vyfotili a pospíchali na autobus. Výlet se nám vydařil a my se už těšíme na další společné zážitky.

Za 2. B Ilona Francová

Fotografie ke stažení zde: Výlet_2.B.zip