Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Školní výlet 8.C – 23.6. – 26.6. 2022

Školní výlet 8.C – 23.6. – 26.6. 2022

23.6.2022
Datum ukončení:
26.6.2022

Konec školního roku jsme si zpestřili v 8. C společným výletem do kempu Zrcadlová koza v Dolánkách u Turnova.

Všichni jsme se sešli ve čtvrtek ráno na autobusovém nádraží v Dobrušce, odkud jsme autobusem vyrazili do Hradce Králové. V Hradci Králové jsme na hlavním nádraží nastoupili do rychlíku do Jaroměře a v Jaroměři jsme pak přestoupili na další vlak, který nás zavezl až do našeho cíle. Po dlouhé cestě nás přivítala krásná příroda Českého ráje. Když jsme se přívozem přes Jizeru dostali do kempu, všichni jsme se ubytovali v útulných a čistých chatkách. Zbytek dne jsme strávili různými odpočinkovými aktivitami. Den jsme zakončili opékáním špekáčků a jiných pochoutek. V pátek ráno jsme měli budíček v 7:00. Po výborné snídani jsme se začali balit a připravovat se na náročný zbytek dne. Po obědě jsme totiž na trekových koloběžkách vyrazili směrem k nejrozsáhlejšímu skalnímu hradu v Čechách: Vranov – Pantheon. Přestože byla cesta poměrně dlouhá, ubíhala rychle. V malebné vesničce Malá Skála jsme odložili koloběžky, po svých zdolali vrchol, na kterém se tyčí skalní hrad. Když jsme se pokochali krásnými výhledy, konečně přišlo to, na co jsme se těšili nejvíce - sjíždění řeky Jizery na raftech. Všichni jsme se dobře bavili. Zrádné jezy a peřeje jsme zvládli dobře. Na posledním úseku naší plavby ale přišel silný déšť a bouřka. Přesto jsme se nevzdali a dopluli až do kempu. Dali jsme si pizzu, a pak všichni unavení a plní zážitků usnuli. V sobotu jsme navštívili zámek Hrubý Rohozec. Poslední den byl zakončen opět výborným obědem v kempu. Poté jsme se sbalili, rozloučili s krásným areálem, kde jsme strávili úžasné čtyři dny a šli jsme na vlak.

Nechce se nám ani věřit, jak rychle to uteklo a jsou tady prázdniny!!! Tak tedy všem přejeme pohodové léto, spoustu zážitků a sluníčka!