Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Šachový bronz

Šachový bronz

15.11.2022

Dne 15.11.2022 se uskutečnil v Rychnově nad Kněžnou okresní přebor čtyřčlenných družstev v šachu žáků 2. stupně základních škol. Tohoto turnaje se zúčastnilo 5 družstev, která odehrála vzájemné zápasy systémem každý s každým tzn., že každé družstvo odehrálo čtyři zápasy. Všichni hráči měli v týmu na jednu partii čas 15 min + 5 sekund na tah.

Našim hráčům se podařilo v turnaji dvakrát zvítězit a dvakrát prohrát, proto jsme obsadili třetí místo, a získali tak bronzové medaile. Naši školu reprezentoval na první šachovnici Lukáš Zahradník (9C), který získal 3 body ze čtyř. Na druhé šachovnici hrál David Matuška (7B), který získal 2 body. Na třetí šachovnici bojoval Vojtěch Šimánek (8C), který získal také 2 body. Na čtvrté šachovnici dostala důvěru Kristýna Dusílková (6A), která získala 1 bod ze tří, protože v jednom zápase byl za ni nominován náhradník Radim Dubský (8A), jemuž se nepodařilo získat ani půl bodu. Vítězství v turnaji si přesvědčivě zasloužili žáci dobrušského Gymnázia a druhý skončili žáci z kostelecké základní školy. Obě tato družstva postoupila do krajského kola.