Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole

Štítky:

Pasování na čtenáře

Datum konání: 17. 6. 2021

Ve čtvrtek 17. června proběhlo v Městské knihovně v Dobrušce tradiční pasování prvňáčků na čtenáře. Děti přivítala kněžna Kateřina Vilemína Zaháňská společně s paní Boženou Němcovou a mladou komtesou. Prověřily u dětí znalost pohádek a každý přečetl úryvek z vybrané knihy. Potom byly děti pasovány a stvrdily svým podpisem slib čtenáře. Každý si odnesl malý dáreček a čerstvou průkazku do knihovny.

Publikováno 25. 6. 2021 11:34

Se 2. B do rodného města Fr. Kupky

Cestou cyklostezkou jsme se na školní výlet vydali do Opočna. A proč zrovna sem? Protože naše škola nese jméno Fr. Kupky a letos uplynulo 150 let od jeho narození. Dne 26. června se zde zahajuje Festival Františka Kupky. Po cestě jsme si krásně zazpívali a dokonce i zaběhali. Počasí nám přálo a my jsme se těšili hlavně na opočenskou zmrzlinu, která nás pěkně osvěžila. I malá sprška z nebe nechyběla.

Publikováno 24. 6. 2021 12:35

Vyhodnocení soutěže – SPORTOVNÍ JARO SE ZŠ FR. KUPKY

Naše jarní soutěž skončila symbolicky s prvním letním dnem. Celkem jsme nasbírali 17355 km, tedy republiku jsme obešli 7,5x . Vítězkou se stala Adéla Dubská s celkovým počtem 568 km.

Publikováno 24. 6. 2021 10:46

Potřeby na výtvarnou výchovu 2. stupeň

Temperové barvy /12 tub/ Fixy slabé /6 barev/ Tenký černý fix navíc Voskovky základní sada Štětce – tenký, střední a plochý silný Obyčejné tužky č. 1, 2 a 3 Lepidlo Kores a Herkules Nůžky kvalitní, aby stříhaly Paleta na míchání barev Kelímek Ořezávátko Velký igelit na lavici Ochranné oblečení Hadřík /staré triko/   Vše v krabici či kufříku!    Čtvrtky malé i velké a barevné papíry zajišťuje škola.

Publikováno 24. 6. 2021 10:44

Besedy pokračují

Minulý týden prevence na naší škole pokračovala besedami v 7. ročnících. Týkaly se nebezpečí, které přináší závislost na kouření a alkoholu. 4. a 5. ročníky si povídaly  s okresní metodičkou prevence o nebezpečích v kyberprostoru.    Čížková Jana, ŠMP

Publikováno 22. 6. 2021 14:30

Poslední společný výlet 9.B

Náš poslední společný výlet jsme zahájili ve škole, kde jsme si nechali věci, abychom tady mohli přespat. Potom jsme vyrazili na autobus a odjeli do Nového Města nad Metují.

Publikováno 22. 6. 2021 14:29

Obhajoba závěrečných prací

Datum konání: 15. 6. 2021

V úterý 15. 6. 2021 proběhly obhajoby dobrovolných závěrečných prací žáků. Video zde.

Publikováno 18. 6. 2021 10:45

Celostátní kolo v sólovém zpěvu

V sobotu 12. června proběhlo v Karlových Varech mimořádné celostátní kolo Karlovarského skřivánka, které se nemohlo uskutečnit v loňském roce. Z naší školy se ho zúčastnila žákyně 5.A Eva Tačíková, která získala čestné uznání.

Publikováno 18. 6. 2021 10:31

2. A oslavila Mezinárodní den dětí šipkovanou

Děti z 2.A si v úterý 1. června užily Mezinárodní den dětí, jak se patří. Zahrály si šipkovanou a cestou necestou, polem nepolem se vydaly přes Mělčany na Trojici. Skupina, která určovala trasu, se zapotila při vymýšlení úkolů a tvorbě šipek z nejrůznějších materiálů v mnohdy dosti složitém terénu.

Publikováno 14. 6. 2021 11:26

Dětský sportovní den

V úterý 1.6. jsme sportem oslavili Mezinárodní den dětí. Sportovního dopoledne se aktivně účastnili téměř všichni žáci ZŠ. Mohli si vybrat ze tří disciplín – štafetový přespolní běh, vybíjená, kopaná. Další možností bylo zúčastnit se her jako je  petanque, badminton, frisbee, …… .

Publikováno 9. 6. 2021 10:47