Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole

Štítky:

Výlet se školní družinou

Datum konání: 15. 6. 2022

Ve středu 15. 6. téměř 60 dětí vyjelo se školní družinou na výlet do zámku v Častolovicích, navštívili jsme zvířátka a prošli jsme se zámeckým parkem. Potom jsme se přesunuli na rozhlednu Vrbice a většina dětí vystoupala až nahoru na rozhlednu.

Publikováno 16. 6. 2022 16:31

Výlet 9. A

Poslední výlet třídy 9.A nezačal příliš optimisticky. Z nebe padaly provazy vody a v pláštěnkách a s deštníky nám to moc neslušelo. Naštěstí se počasí umoudřilo a během dopoledne přestalo pršet. Vlakem jsme dorazili do Potštejna a odtud jsme se po krátkém občerstvení vydali pěšky směr Litice.

Publikováno 15. 6. 2022 17:58

Návštěva židovského hřbitova

Publikováno 15. 6. 2022 17:56

Výlet - druháci

Den dětí si druháci užili, jak se patří. Vydali se na výlet do Archeoparku Všestary, kde se dozvěděli mnoho zajímavých informací o životě v pravěku. Kromě toho, že si prohlédli model pravěké krajiny a vyslechli chytlavé povídání šikovných průvodců, si také spoustu věcí vyzkoušeli na vlastní kůži.

Publikováno 13. 6. 2022 20:36

MATHIEF

Datum konání: 10. 6. 2022

MATHIEF je matematická soutěž pořádaná studenty Gymnázia Františka Martina Pelcla v Rychnově nad Kněžnou. Letos se jí účastnilo celkem 22 týmů z osmi základních škol. Týmy řeší matematické úkoly, za jejich vyřešení dostávají „nápovědu“ k otevření „trezoru“.

Publikováno 13. 6. 2022 20:33

Exkurze do firmy JECH

Celá třída 3. B šla s paní učitelkou a asistentkou na exkurzi do Jecha. Tam si nás rozdělili na dvě skupiny. Nejdříve jsme byli v místnosti, která byla plná pohovek a křesel. Taková menší prodejnička a my jsme si mohli vyzkoušet, jak se na nich sedí. Prohlídka pokračovala do stříhárny, truhlárny, brusírny a no prostě úplně všude. Shlédli jsme celý postup, jak se vyrábí křeslo. Bylo to moc pěkné a zajímavé. Za 3. B Natálka Marková

Publikováno 10. 6. 2022 12:20

Školní výlet 3.B

Datum konání: 1. 6. 2022

Ve středu 1. června se naše třída spolu se 4. B vypravila do Slatiňan. Navštívili jsme zámek, hřebčín a Kočičí hrádek. Po příjezdu do Slatiňan jsme se v parku nasvačili a pak se vydali na prohlídku zámku. Moc se nám to líbilo. Poté jsme zašli vedle do hřebčína, kde jsme viděli hřebce a i klisnu s hříbátkem. Ostatní klisny byly ve výběhu. Pokračovali jsme dál do muzea, kde byla veškerá výstroj na koně a prohlídka skončila expozicí kočárů.

Publikováno 9. 6. 2022 9:52

Dětský sportovní den – první třídy

Datum konání: 1. 6. 2022

1. 6. 2022 jsme oslavili Den dětí sportováním na hřišti a v okolí školy. Žáci 9. tříd společně se svými učiteli pro nás připravili pěkné dopoledne. Na mnoha stanovištích jsme si vyzkoušeli obratnost a užili si spoustu legrace. Děkujeme všem organizátorům za prima den. M. Svědíková, K. Šuhajdová

Publikováno 9. 6. 2022 9:49

Den dětí – sportovní den

Datum konání: 1. 6. 2022

Mezinárodní den dětí se každoročně slaví 1. června. Je zažitým dnem různých sportovních klání, soutěží, her, ale také sladkostí a odměn. I my jsme chtěli s našimi dětmi oslavit jejich krásný den, a proto pro všechny děti z 1. stupně starší kolegové „deváťáci“ zorganizovali sportovní den.

Publikováno 2. 6. 2022 12:53

Vydařený výlet na Ostaš

Dvoudenní výlet očima  dětí 8.A:

Publikováno 1. 6. 2022 12:18